Tema ayarları

Mode Layout
Theme color
Choose your colors
Background Color:
Sıfırla

.

Roman Kahramanları sayı - 55

Roman Kahramanları sayı - 55

Sayı: 54

ISSN: 1309-4408/55

Dergilerimizi alış veriş sitemiz elmayank.com'dan veya

amazon.com.tr'den temin edebilirsiniz.

elmayanak_logo2   tıklayın
amazon_logo   tıklayın

Editörden

Merhaba,

Yine dolu dolu bir sayıyla karşınızdayız.

Bu sayımızın ilk dosya konusu “Estetiğin Psikolojisi: Orhan Pamuk'un Kahramanları”. Dosya editörümüz Haluk Öner dosya hakkında şöyle söylüyor: “Orhan Pamuk’un roman kahramanlarına psikolojik açıdan bakmak, geniş çerçevede ortaya koyduğu toplumsal-zihinsel sorunları okuyabilmek, estetikle insan-toplum arasında bağ kurabilmek için ilk adım olabilir. Elinizdeki dosya yazarın kahramanlarını yaratırken bilinçli olarak eksik bıraktığı, birer zaaf olarak estetize ettiği psikolojik dinamiklere odaklanıyor.”

Geçen sayımızda ilk bölümünü yayımladığımız “Antikahramanlar” dosyasının ikinci bölümünü de söz verdiğimiz gibi bu sayımızda yayımlıyoruz. Dosya yazarlarımıza sabırları için teşekkür ediyoruz.

“Resimden Edebiyata İmgenin Dönüşümü” dizimizin beşinci yazısı ve “Doğu Romanları” dizimiz dördüncü yazısı da bu sayımızdaki yerlerini aldı. Bunlar dışında ise Jenny Diski’nin Yazan Kadının Savunması romanına, İvan Radoev’in oyun kahramanlarına, intihar kavramının sanata yansımasına ve Ayfer Tunç’un Dünya Ağrısı romanına dair dört serbest inceleme yazısına yer verdik.

Emeği geçen yazar ve editörlerimize teşekkür ediyor, iyi okumalar diliyoruz.

Serap İlhan Asan

rk_055

özellikler

Türü:
Edebiyat Dergisi
Basım tarihi:
Temmuz/Eylül 2023
Sayfa sayısı:
200
Boyut:
19 x 24
ISSN:
1309-4408
Sayı:
55

Özel Referanslar

Yorumlar (0)
0