Tema ayarları

Mode Layout
Theme color
Choose your colors
Background Color:
Sıfırla

.

Roman Kahramanları sayı - 45

Roman Kahramanları sayı - 45

Sayı: 45

ISSN: 1309-4408

Dergilerimiz alış veriş sitemiz elmayank.com'da satılmaktadır. 

Satın almak için lütfen tıklayın

Merhaba, Tüm dünya için zorlu bir yıldı 2020. Kayıplarımızın acısı kuşatmışken hepimizi, biz yine edebiyata sığındık. Maltepe Üniversitesinin desteğiyle düzenlediğimiz 5. Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali’ni 21-25 Aralık 2020 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirdik. Festivalin ana teması “Bir Roman Kahramanı Olarak Şehir”di. Yüze yakın konukla ve novelheroes youtube kanalımızda canlı yayımladığımız 26 oturumla gerçekleştirdiğimiz festivalimiz, edebiyat dünyasında ses getiren etkinliklerden biri oldu.

Dergimizin bu sayısının baskısı, festival yoğunluğu nedeniyle biraz gecikmiş olsa da yine dolu dolu bir dergi ile karşınızdayız:

İlk dosyamız “Bilimkurgu III”. Önceki yıllarda yayımladığımız iki bilimkurgu dosyasını bu üçüncü dosyayla –şimdilik– tamamlamış oluyoruz.

“Türk Edebiyatının Uzak Durakları: Kent ve Roman” başlıklı ikinci dosyamızda, kentlerin, metnin merkezine taşınan öyküleri irdelendi.

Son dosyamız “Nihal Yeğinobalı Roman ve Çevirileri”. Bu dosyada, Mart 2020’de kaybettiğimiz değerli yazar ve çevirmen Nihal Yeğinobalı’nın hem kendi romanları hem dilimize çevirdiği romanların bir kısmı ele alındı.

Bu sayımızda, dosyalar dışında dört de serbest incelemeye yer verdik.

Editör, yazar ve okurlarımıza teşekkür eder 2021 yılının sağlık ve mutluluk getirmesini dileriz.

Serap İlhan Asan

rk_045

özellikler

Türü:
Edebiyat Dergisi
Basım tarihi:
Ocak/Mart 2021
Sayfa sayısı:
200
Boyut:
19 x 24
ISSN:
1309-4408
Sayı:
45

Özel Referanslar

Yorumlar (0)
0