Tema ayarları

Mode Layout
Theme color
Choose your colors
Background Color:
Sıfırla

.

Yârım Hikâyeler Dükkânı Trabzon

Yazar: Arzu Alkan Ateş

Türü: Kentler-Anılar

Basım Tarihi: Haziran 2024

ISBN: 978-625-94539-4-1

Kitaplarımızı alış veriş sitemiz elmayank.com'dan,

amazon.com.tr'den veya hepsiburada.com'dan temin edebilirsiniz.

elmayanak_logo2   tıklayın
amazon_logo   tıklayın
hepsiburada_logo   tıklayın

“Trabzon’dur Yolumuz” dizimizin 28. kitabında, Trabzonlu eğitimci/yazar Arzu Alkan Ateş’in imgelemindeki Trabzon’u göreceksiniz. Bazen Uzun Sokak’a, bazen Ganita’ya, bazen Kanuni Parkı’na, bazen Dolaylı köyüne, bazen Karadeniz Teknik Üniversitesine bakacak, bellek mekânın sınırları içinde bir gezintiye çıkacaksınız.   

Bir kentin tarihini, coğrafyasını, denizini, toplumsal hayatını, geçirdiği değişimleri, insanlarını, atmosferini, doğal güzelliklerini, unutulan değerlerini, yeme içme kültürünü, gecesini gündüzünü, yazını kışını, folklorunu, eğlence hayatını, daha bin türlü özelliğini, herkes kendince görür. Edebiyatçı başka, tarihçi başka; coğrafyacı başka, turizmci başka; öğretmen başka, doktor başka bir gözle görür ve kendi bakış açısıyla yazar. Her biri kendince farklı bir duyarlılıkla yaklaşır kente, yeter ki yazmaya ve kentine gönül vermiş olsun...

Bu düşünceden yola çıkarak Trabzon’un yazarları/edebiyatçıları, Trabzon’un çeşitli semtlerini kaleme almaya devam ediyor. Okurla buluşan bu dizi hem bir ilk olması hem de Trabzon’un son elli yılına tanıklık etmesi ve yazarlarının kente kolektif bir armağanı olması açısından yüksek değer taşımaktadır.

heya_00512

özellikler

Yazar:
Arzu Alkan ateş
Türü:
Anılar-Kentler
Basım tarihi:
Haziran-2024
Sayfa sayısı:
104
Boyut:
13,5 x 19,5 cm
ISBN:
978-625-94539-4-1

Özel Referanslar

Yeni ürün
Yorumlar (0)
0