Tema ayarları

Mode Layout
Theme color
Choose your colors
Background Color:
Sıfırla

.

Kindinar'dan Tekfur Çayırı'na Şelale

Yazar: Muharrem Mermertaş

Türü: Kentler-Anılar

Basım Tarihi: Mart 2024

ISBN: 978-625-94539-2-7

Kitaplarımızı alış veriş sitemiz elmayank.com'dan,

amazon.com.tr'den veya hepsiburada.com'dan temin edebilirsiniz.

elmayanak_logo2   tıklayın
amazon_logo   tıklayın
hepsiburada_logo   tıklayın

“Trabzon’dur Yolumuz” dizimizin 27. kitabında gazeteci/yazar Muharrem Mermertaş, çocukluğunun geçtiği Erdoğdu Şelale Sokak ve civarını kendi anılarıyla birlikte şiirsel bir dille anlatıyor.

Bir kentin tarihini, coğrafyasını, denizini, toplumsal hayatını, geçirdiği değişimleri, insanlarını, atmosferini, doğal güzelliklerini, unutulan değerlerini, yeme içme kültürünü, gecesini gündüzünü, yazını kışını, folklorunu, eğlence hayatını, daha bin türlü özelliğini, herkes kendince görür. Edebiyatçı başka, tarihçi başka; coğrafyacı başka, turizmci başka; öğretmen başka, doktor başka bir gözle görür ve kendi bakış açısıyla yazar. Her biri kendince farklı bir duyarlılıkla yaklaşır kente, yeter ki yazmaya ve kentine gönül vermiş olsun...

Bu düşünceden yola çıkarak Trabzon’un yazarları/edebiyatçıları, Trabzon’un çeşitli semtlerini kaleme almaya devam ediyor. Okurla buluşan bu dizi hem bir ilk olması hem de Trabzon’un son elli yılına tanıklık etmesi ve yazarlarının kente kolektif bir armağanı olması açısından yüksek değer taşımaktadır.

heya_00511

özellikler

Yazar:
Muharrem Mermertaş
Türü:
Anılar-Kentler
Basım tarihi:
Mart-2024
Sayfa sayısı:
152
Boyut:
13,5 x 19,5 cm
ISBN:
978-625-94539-2-7

Özel Referanslar

Yeni ürün
Yorumlar (0)
0