Tema ayarları

Mode Layout
Theme color
Choose your colors
Background Color:
Sıfırla

.

Kalkınma

Trabzon’un B Kapısı Kalkınma

Yazarı: Ertuğrul Aydın

Türü: Anı

Trabzon'dur Yolumuz Dizi No: 07

ISBN: 978-605-5419-49-3

₺25,00
₺17,50 30% tasarruf
KDV hariç 3 iş günü içinde kargoya verilir
Miktar:

Bir kentin yolunu, tarihini, coğrafyasını, denizini, toplumsal hayatını, geçirdiği değişimleri, insan tiplerini, atmosferini, doğa güzelliklerini, unutulan değerlerini, yeme içme kültürünü, gecesini gündüzünü, yazını kışını, folklorunu, eğlence hayatını, daha bin türlü özelliğini, herkes kendince görür. Tarihçi başka, coğrafyacı başka, turizmci başka, asker başka, öğretmen bambaşka bir gözle görür ve kendi bakış açısıyla yazmak ister.

Ama bir yazar-edebiyatçı, kendince bir duyarlıkla yaklaşır kentine. Çevresine gönül gözüyle bakar. Kendisini değişik insanların yerine koyar, onların yüreğiyle de hissetmeye çalışır, öylece yazar... Yazar yazdığı zaman, birçok kimse o yazıda kendi duygularını, düşünüp de söyleyemediklerini bulur. Kendisinden önce yazılmış olanları da anımsamak ister...

Bu düşünceden yola çıkarak, Trabzon'un yirmi iki edebiyatçı yazarı, yine Trabzon'un yirmi iki semtini kaleme alındı. Okurla aynı zamanda buluşan bu yirmi iki kitaplık dizi hem bir ilk olması hem de Trabzon'un son elli yılına tanıklık etmesi ve yazarlarının kente kolektif bir armağanı olması açısından yüksek değer taşımaktadır. (Arka kapak yazısı)

heya_00248
165 Öğeler

özellikler

Yazar:
Ertuğrul Aydın
Türü:
Anı
Dizi no:
Trabzon'dur Yolumuz - 07
Basım tarihi:
Temmuz 2011
Sayfa sayısı:
96
Boyut:
13,5 X 19,5 cm
ISBN:
978-605-5419-49-3

Özel Referanslar

0