Tema ayarları

Mode Layout
Theme color
Choose your colors
Background Color:
Sıfırla

.

Harşit’ten Trabzon’un Denizine

Harşit’ten Trabzon’un Denizine

Yazar: Saliha Kalaycı Çalışkan

Türü: Anılar/Kentler

Basım Tarihi: Haziran 2023

ISBN: 978-625-99856-1-9

Kitaplarımızı alış veriş sitemiz elmayank.com'dan,

amazon.com.tr'den veya hepsiburada.com'dan temin edebilirsiniz.

elmayanak_logo2   tıklayın
amazon_logo   tıklayın
hepsiburada_logo   tıklayın

Yazarımız Saliha Kalaycı Çalışkan’ın, Harşit’ten Trabzon’un denizine dökülen anılarıyla 60’lı ve 70’li yıllar Trabzon’una bir yolculuğa çıktığımız bu kitap, “Trabzon’dur Yolumuz” dizimizin 24. kitabı.

Bir kentin yolunu, tarihini, coğrafyasını, denizini, toplumsal hayatını, geçirdiği değişimleri, insan tiplerini, atmosferini, doğal güzelliklerini, unutulan değerlerini, yeme içme kültürünü, gecesini gündüzünü, yazını kışını, folklorunu, eğlence hayatını, daha bin türlü özelliğini, herkes kendince görür. Tarihçi başka, coğrafyacı başka, turizmci başka, asker başka, öğretmen bambaşka bir gözle görür ve kendi bakış açısıyla yazmak ister.

Ama bir yazar-edebiyatçı, kendince bir duyarlıkla yaklaşır kentine. Çevresine gönül gözüyle bakar. Kendisini değişik insanların yerine koyar, onların yüreğiyle de hissetmeye çalışır, öylece yazar... Yazar yazdığı zaman, birçok kimse o yazıda kendi duygularını, düşünüp de söyleyemediklerini bulur. Kendisinden önce yazılmış olanları da anımsamak ister...

Bu düşünceden yola çıkarak Trabzon'un yazarları/ edebiyatçıları, Trabzon'un çeşitli semtlerini kaleme aldı. Okurla buluşan bu dizi hem bir ilk olması hem de Trabzon'un son elli yılına tanıklık etmesi ve yazarlarının kente kolektif bir armağanı olması açısından yüksek değer taşımaktadır.

heya_00499

özellikler

Yazar:
Saliha Kalaycı Çalışkan
Türü:
Anılar/Kentler
Basım tarihi:
Haziran 2023
Sayfa sayısı:
132
Boyut:
13,5 x 19,5 cm
ISBN:
978-625-99856-1-9

Özel Referanslar

Yeni ürün
Yorumlar (0)
0