Tema ayarları

Mode Layout
Theme color
Choose your colors
Background Color:
Sıfırla

.

.

Fenerbahçe’nin ceza aldığı CAS Raporu yayımlandı
Gönderen      10/18/2019 00:00:00     Home , Heyamola Haber    0 Yorumlar
Fenerbahçe’nin ceza aldığı CAS Raporu yayımlandı

2010 - 2011 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü'nün şike yaptığına dair kesinleşmiş CAS kararının raporu Türkçeye çevrildi ve kitap olarak satışa sunuldu.

Noter yeminli tercümanlar tarafından çevirisi yapılan ve spor yazarı Hasan Al'ın yayına hazırladığı CAS (Court of Arbitration for Sport/Spor Tahkim Mahkemesi) raporunda Fenerbahçe'nin en az dört maçta şike yaptığına dair kesin kanaat oluştuğu raporda yer alıyor. Bu karar sonucunda Fenerbahçe kulübü Avrupa kupalarından iki yıllığına katılmama cezası almış, yerine Trabzonspor kulübü şampiyonlar liginde yer almıştı.

Hasan Al'a göre Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) şampiyonluk kupasını Trabzonspor'a vermemesi suç oluşturmaktadır.

Kitabın arka kapağında da yer alan tahkim mahkemesinin kararları ise şu şekilde:

Fenerbahçe Spor Kulübü
UEFA SPOR TAHKİM MAHKEMESİ
CAS KARARI

CAS 2013/a/3256

Sonuç:

540) Tek tek maçlarla ilgili sonuçlarında Kurul sadece, kendisine bu temyiz davasında tarafların sunduğu delillere dayanmıştır. Kurul kendi sonuçlarına varmış ve mevcut konuyu geçmişte incelemiş olan kuruluşlar tarafından varılan sonuçlara özel bir önem atfetmemiştir. Bu anlamda Kurul, bu davada de novo olarak karar verme takdirini tamamen kullandığı ve olguları ve yasaları yeni baştan incelediği konusunda ikna olmuş durumdadır.

541) Bununla birlikte Kurul, Fenerbahçe’yle ilgili şike iddialarını inceleyen kurumların hemen hepsinin (TFF Etik Kurulu, TFF PDFK, TFF Temyiz Kurulu, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, UEFA CDB ve UEFA Temyiz Kurulu) Fenerbahçe’nin en az bir yetkilisinin, mevcut temyiz davasında soruşturulan maçlarda şike yapmaya teşebbüs etmekte suçlu bulunmuş olması karşısında, Fenerbahçe yetkililerinin, kendisi tarafından soruşturulan dört maçın hepsinde de şike teşebbüsünde bulunduğu konusunda rahat bir şekilde tatmin olmuştur.

Satın alamak için tıklayın

Gönderiyi paylaş:

Yanıtla

* İsim:
* E-posta: (Yayınlanmadı)
   Website: (Site url withhttp://)
* Yorum:
Type Code
0