Tema ayarları

Mode Layout
Theme color
Choose your colors
Background Color:
Sıfırla

.

.

Attilâ İlhan Ödülleri belli oldu
Gönderen      11/01/2019 00:00:00     Home , Heyamola Haber    8 Yorumlar
Attilâ İlhan Ödülleri belli oldu

Attila İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı’nın, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın desteğiyle düzenlediği 2019 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’nin sahipleri açıklandı. Her yıl Attilâ İlhan’ın anısına verilen roman ve şiir ödülleri seçiciler kurulunun toplantısından sonra belli oldu. Mehmet Eroğlu, Asuman Kafaoğlu Büke, Seval Şahin, Cem İlhan’ın Roman seçiciler kurulunu oluştururken seçici kurul onursal başkanı Doğan Hızlan’dı.

Atilla İlhan şiir ödülü

Tuğrul Keskin’in ‘Kavil’ (Everest Yayınları) isimli eseri Atilla İlhan şiir ödülüne layık görüldü. Gerekçesi; “Uzun yıllar şiire emek vermiş, ustalıklı bir anlayışla kendi şiirini oluşturmuş, özellikle halk şiiriyle kurduğu bağlar ve dünya şiirine verdiği selamlarla dikkati çektiği ‘Kavil’ ile kendi şiiri içerisinde yeni bir aşama kaydeden Tuğrul Keskin, ödüle değer görülmüştür.” şeklinde açıklandı.

İlk şiir kitabı vakıf özel teşvik ödülü 1995 doğumlu Talha Kuru’nun oldu

Talha Kuru / VeraYarışmada ödül alan en genç isim ise ilk şiir kitabı vakıf özel teşvik ödülüne layık görülen 1995 Sakarya doğumlu Talha Kuru oldu. ‘Vera’ isimli şiir kitabı Heyamola Yayınları tarafından basılmıştı. Kuru 2017 yılında Tanpınar Edebiyat Yarışmasında üçüncülük elde etmişti. Talha Kuru ‘nun aldığı ödülün gerekçesi ise şu şekilde belirtildi: “Şiirin yapısına önem veren, geleneğin dokusundan faydalanan, ustalarla kurduğu sıkı bağ ile dikkati çeken kitabıyla ödüle layık görülmüştür.”

Roman Ödülleri

Atilla İlhan Roman ödülü ise iki eser arasında paylaştırıldı: Abdullah Ataşçı ‘Yara Bende’ (Everest Yayınları). Gerekçesi ise şu şekilde belirtildi: Şiirsel bir üslupla kurguyu başarılı bir şekilde bir araya getiren bu eser ödüle değer bulunmuştur. Bu ödüle değer görülen diğer eser ise: Murat Özsan ‘Umudun Rengi’ (Cinius Yayınları). Gerekçesi ise şu şekilde belirtildi: “Toplumsal kaygıları gözeterek insanı ele alış tarzı ve kurgudaki ustalıkları nedeniyle ödüle değer görülmüştür”

İlk roman vakıf özel teşvik ödülü

İlk roman vakıf özel teşvik ödülü’ne Anıl Can Uğuz’un ‘Kalbimde Çivilerle Uyumuş Gibiyim’ Romanı seçildi (Doğan Egmont Yayıncılık). Gerekçesi ise şu şekilde belirtildi: “İlk roman olarak kendinden önceki Türk ve dünya edebiyatına atıflarda bulunan, onlarla konuşan yapısı nedeniyle bu ödüle layık görülmüştür.”

Ödüller, 7 Kasım’da 38. İstanbul Uluslararası Kitap fuarı etkinlikleri kapsamında TÜYAP’ta sahiplerine takdim edilecek

 

Gönderiyi paylaş:

8Yorumlar

  • Avatar
   Elvis
   Dec 13, 2021

   Can you telⅼ us more abⲟut tһis? I\'ɗ care to fіnd oout mⲟrе details.Feel free tо visit my web site :: clausthaler - golden amber non-alcoholic beer

  • Avatar
   Hannah
   Jul 22, 2022

   In leisure, we stagnate to prowl everyone instill endless about perseverance after bulking this! Never seo backlinks an equipment by it\'s prowl.Thinking what are backlinks your sprint advancement scarce and surface.In merry trends, thread salad is surefire from released parsley, pondered from disciplined pimples, factors and sunnier merry fine partnerships.

  • Avatar
   mike
   May 1, 2023

   hello

  • Avatar
   mike
   May 1, 2023

   hello

  • Avatar
   mike
   May 1, 2023

   hello

  • Avatar
   mike
   May 1, 2023

   hello

  • Avatar
   mike
   May 1, 2023

   hello

  • Avatar
   mike
   May 2, 2023

   hello

Yanıtla

* İsim:
* E-posta: (Yayınlanmadı)
   Website: (Site url withhttp://)
* Yorum:
Type Code
0