Tema ayarları

Mode Layout
Theme color
Choose your colors
Background Color:
Sıfırla

.

.

From Now we are certified web agency
Gönderen      08/30/2019 14:42:23     Home , Heyamola Haber    0 Yorumlar
Heyamola'dan gündemi sarsacak roman

ALTININ RUHU
1589 yılının kasım ayında, Alman Bankası Fugger’in Venedikli temsilcisi haftalık raporunu Ausburg’daki işverenlerine yolladı. Alışılagelmiş şekliyle genelde ekonomik, ticari ve kültürel bilgiler içeren raporda bu sefer tek bir haber de detaylarıyla yer alıyordu: Venedik’e Marco Bragadino adında “sıradan metalleri altına dönüştürebilen” Kıbrıslı bir simyacı gelmişti.

Bu roman, Osmanlıların Kıbrıs’ın Osmanlı egemenliğinden sonra Famagusta’dan ayrılarak Avrupa’nın önemli saraylarında kendisine yer edinmek için sahip olduğu “ödünç” adıyla; bolca cesaret, kurnazlık, girişkenlik, gözü peklik ve kırmızı turmalin taşlı bir yüzükle on altıncı yüzyılın büyük şehirlerinde dağıttığı umut ve verdiği sözlerle soyluların konaklarını telaşa veren genç bir adamın, Marco Bragadino’nun gerçek hikâyesidir.

Bildik, tanıdık karakterlerin yanı sıra tarihin kendilerine cömert davranmadığı romanın kahramanları Ortaçağ’ın bitiminden sonraki değişim ve yenilenme dönemi sırasında Avrupa’da iz bırakanlardır.

Vivian Avraamidou Ploumbis
1958 yılında doğdu. 1974 yılına kadar Kıbrıs Gazimağusa’da yaşadıktan sonra Atina’ya yerleşti. Atina Üniversitesi’nde ekonomi üzerine aldığı eğitime, Amerika’da, University of Washington’da İstatistik eğitimi ile devam etti. İş hayatına ilk olarak Yunanistan’da, Atina Toplu Taşıma Organizasyonu’nda istatistikçi olarak başladı. Ardından uluslararası bir şirketin pazar araştırması bölümünde genel müdür olarak görev yaptı. 1997 yılında, aynı şirketin Prag’da, Avrupa merkezli eski Doğu Bloğu ülkelerindeki faaliyetlerinin bölge yöneticiliği görevini üstlendi. 2000 yılında eşiyle birlikte inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir şirket kurdu.

İlk romanı “Karanlıklar Çökünce”, 2004 yılında Kıbrıs’ta Epifaniu Yayınları tarafından yayınlandı ve Kıbrıs Cumhuriyeti Roman Ödülü’ne layık görüldü. Kısa süre önce Çekçeye çevrilen kitap, Baronet Yayınları tarafından basıldı.

“Altının Ruhu”, yazarın Atina’da Aleksandias Yayınları tarafından yayınlanan ikinci romanıdır ve 2018 yılında, Ulusal Yunan Edebiyatçılar Birliği tarafından ödüle layık görülmüştür.

Altının Ruhu, 2019
Vivian Avraamidou Ploumbis
Heyamola Yayınları

Gönderiyi paylaş:

Yanıtla

* İsim:
* E-posta: (Yayınlanmadı)
   Website: (Site url withhttp://)
* Yorum:
Type Code
0