Tema ayarları

Mode Layout
Theme color
Choose your colors
Background Color:
Sıfırla

.

Dr. Mustafa Topal

Dr. Mustafa Topal

Hazırlayan: İbrahim Dizman

Türü: Yaşamöyküsü

ISBN: 978-605-4937-24-0

Mustafa Topal, halk sağlığı ve aşı konusunda ülkemizin önde gelen hekimlerinden. Meslek bilgilerini yurtseverlikle, özveriyle yoğurmuş bir insan. Halkın, gelecek nesillerin sağlığının korunması için mücadele etmek, buna karınca kararınca katkıda bulunmak seksen yılı aşkın ömrünün odak noktasını oluşturmuş. Doktor Topal, bu bağlamda, halkın sağlık sorunlarının çözümünü yaşamının anlamı olarak gören , hayata bakışını “Bir insana değil, bir millete ve insanlığa faydalı olmak istiyorum” diye açıklayan örnek kişilerden.

Elinizdeki kitap, Çukurova’da başlayan bir yaşamın, halk sağlığı uğrunda nasıl çetin mücadelelerle geçtiğini anlatıyor. Mustafa Topal’ın hekimliğinin yanı sıra, aşı ithalatıyla başlayan ticari yaşamının, bugün aşı üreticisi olma yolunda bir şirkete dönüşmesinin olağanüstü öyküsü de kitabın sayfaları arasında izlenebiliyor.

Yaşam birikimini, sağlık sorunlarına bakışını ve çözüm önerilerini genç kuşaklarla paylaşmayı, ülkemizin sağlık sorunlarının çözümü için atılacak adımlara bir katkı olarak gören Mustafa Topal’ın seksen yılı aşan deneyimi sadece sağlıkçılara değil, ülkemizin toplumsal ve siyasal gerçekliğine de ışık tutuyor.

heya_00329

özellikler

Hazırlayan:
İbrahim Dizman
Türü:
Yaşamöyküsü
Basım tarihi:
Eylül 2014
Sayfa sayısı:
200
Boyut:
13,5 X 19,5 cm
ISBN:
978-605-4937-24-0

Özel Referanslar

Yorumlar (0)
0