Tema ayarları

Mode Layout
Theme color
Choose your colors
Background Color:
Sıfırla

.

Yahyalı Ağzı Yaylaların Konuşma Dili

Yahyalı Ağzı

Yazarı: Abdullah Parlak

Türü: Dilbilim

ISBN: 978-605-4937-63-9

Kitaplarımızı alış veriş sitemiz elmayank.com'dan,

amazon.com.tr'den veya hepsiburada.com'dan temin edebilirsiniz.

Baskısı Tükendi

Övünülecek sayıda ve nitelikte öğrencisi olduğuna inandığım Abdullah Parlak Hoca, özellikle “Yahyalılar” olarak minnettar olacağımız bir hizmete imza atmış bulunuyor.

Türklerin, dünden bugüne değişen, dönüşen hayat tarzı, heyecan verici “savaş hatıra”ları içinde, bizleri hem çocukluğumuza hem de engin kültür dünyamıza götüren, ata yurdundan renkler, izler ve sesler taşıyan bu yeni “çalışma” bu yeni “eser”den dolayı Abdullah Hoca’yı tebrik ediyor; saygılar, sevgiler sunuyorum. Prof. Dr. Nurettin Kaldırımcı

Abdullah Parlak’ın “dil” alanındaki birikimini ve Türkçe anlatım gücünü Yahyalı üzerine kaleme aldığı ilk kitabı “Obanın Son Türkmenleri”nden biliyorum. İlk kitabında doğup, büyüdüğü yörenin doğal, kültürel, sosyal ve tarihi zenginliklerini roman kıvamında, akıcı bir dille anlatan Parlak, “Yahyalı Ağzı” adını verdiği bu kitabında, esas uzmanlık alanı olan “dil” üzerinde yoğunlaşıyor.

Titiz bir araştırmanın ürünü olan “Yahyalı Ağzı” Yahyalı kültürüne olduğu kadar, Türk diline de önemli katkılar sağlayacaktır. Prof. Dr. Şükrü Karatepe

Yahyalı konar-göçer kültür ve dil bakımından çalışılmamış bir yurt köşesidir. Özellikle arkaik Türkçeden bugüne gelebilen kullanışlar şaşırtıcıdır. Dilcilerimiz için önemli bir laboratuvardır. Eğitimci, şair ve yazar Abdullah Parlak, şahane sabrı ve dikkatiyle bunu görmemizi sağlıyor. A. Yağmur Tunalı (Şair, yazar ve Televizyon Programcısı)

heya_00360

özellikler

Yazar:
Abdullah Parlak
Türü:
Dilbilim
Basım tarihi:
Ağustos 2015
Sayfa sayısı:
160
Boyut:
13,5 X 19,5 cm
ISBN:
978-605-4937-63-9

Özel Referanslar

Yorumlar (0)
0