Tema ayarları

Mode Layout
Theme color
Choose your colors
Background Color:
Sıfırla

.

Mavi Çayırın Kadınları

Mavi Çayırın Kadınları

Yazarı: Çiğdem Sezer

Türü: Roman

ISBN: 978-605-5419-790

Kitaplarımızı alış veriş sitemiz elmayank.com'dan,

amazon.com.tr'den veya hepsiburada.com'dan temin edebilirsiniz.

elmayanak_logo2   tıklayın
amazon_logo   tıklayın
hepsiburada_logo   tıklayın

Büyük trajediler, anlaşılmaz suskunlukların ardına saklanır bazen. Mavi Çayırın Kadınları, Moskova’dan Trabzon’a uzanan bir çizgide, böylesi suskunluklarla yok sayılmaya çalışılan bireysel ve sosyal trajedilerin kapılarını aralıyor.

Roman boyunca kadın kahramanlar üzerinden bu trajediler sergilenirken bir yandan da Rus işgali altındaki Trabzon’dan Rus Pazarına uzanan süreçte yaşananlar gündeme getiriliyor. Bade, Narin, Olga, Tatyana, Hayat… Roman, bu kahramanlar üzerinden sorguluyor yaşananları. Cinsel taciz, aile içi şiddet ve egemen güçler eliyle sürdürülen fuhuş… Coğrafyalar değişiyor ama kadın olmanın trajedisi değişmiyor.

‘İnsanın kendinden başka gidecek yeri-kimsesi olabilir mi?’ sorusuna da yanıt aranıyor bir yandan. Geçmişin gölgesinden kurtulup yeni bir yaşam kurmak… Ya da geçmişle barışıp sürdürmek yaşamı… Olabilir mi? Mavi Çayırın Kadınları, bu soruları da sorduruyor satır aralarında.

Olga’nın dediği gibi, mavi bir çayırdır belki de deniz. Uzaktan bakıldığında kıpırtısız görünen ama içinde her şeyi alt üst edecek kadar güçlü dalgalar saklayan…”

heya_00282

özellikler

Yazar:
Çiğdem Sezer
Türü:
Roman
Basım tarihi:
Mart 2013
Sayfa sayısı:
176
Boyut:
13,5 X 19,5 cm
ISBN:
978-605-5419-790

Özel Referanslar

Yorumlar (0)
0