Tema ayarları

Mode Layout
Theme color
Choose your colors
Background Color:
Sıfırla

.

Homeros’tan Günümüze Troya

Homeros’tan Günümüze Troya

Yazar: Rüstem Aslan

Türü: Araştırma

ISBN: 978-605-6855-41-2

Kitaplarımız alış veriş sitemiz elmayank.com'da satılmaktadır. 

Satın almak için lütfen tıklayın

₺100,00
₺70,00 30% tasarruf
KDV hariç 3 iş günü içinde kargoya verilir

MÖ 8. yüzyılda İzmir bölgesinde yaşadığı kabul edilen ozanlar ozanı Homeros'un yaklaşık 2700 yıl önce yazıya geçirdiği İlyada ve Odysseia destanları pek çok dile çevrilerek günümüze kadar ulaştı. Homeros'un söz konusu destanları, farklı sanat dallarında binyıllar boyunca sürekli işlenerek Dünya Kültür Mirası'nın en önemli eserleri olma özelliklerini kazandılar.

Sonrasında, Homeros destanlarının peşinden giden araştırmacılar Hisarlık Tepe'de Troya'yı keşfettiler. Böylece 150 yıldan fazladır gerçekleştirilen arkeolojik kazılardan çıkan buluntularıyla Troya, insanlığı görkemiyle büyülemeye başladı.

Elinizdeki kitap, Homeros, İlyada ve Troya gibi en çetrefilli konuları, en son araştırma, keşif ve yorumların ışığında ele almaktadır. Bu kitap aynı zamanda, ilk kez bir arada sunulan Troya, Troya Tarihi Milli Parkı ve Tevfikiye - Arkeoköy rehberiyle, örenyeri ve çevresini gezenlere, tarihin mitolojiyle örülen bin yıllık dehlizlerinde anlaşılabilir bir yol gösterici işlevi görüyor.

Bu çalışma aynı zamanda Troya’nın Dünya Kültür Mirası Listesi'ne girişinin 20. yılı nedeniyle ilan edilen 2018 Troya Yılı’na armağan, Anadolu’nun kadim değerlerini farklı bakış açılarıyla ele alan bir başucu kitabıdır.

heya_00384

özellikler

Yazar:
Rüstem Aslan
Türü:
Araştırma
Basım tarihi:
Eylül 2018
Sayfa sayısı:
188
Boyut:
17 X 24 cm
Kağıt cinsi:
80 gr İvori
ISBN:
978-605-6855-41-2

Özel Referanslar

0