Tema ayarları

Mode Layout
Theme color
Choose your colors
Background Color:
Sıfırla

.

Bir Zamanlar Eşrefpaşa’da

Bir Zamanlar Eşrefpaşa’da

Yazarı: Pınar Fedakâr - İ. Eren Akçiçek

Türü: Anı

İzmirim Kitap Dizisi No: 69

ISBN: 978-605-7592-22-4

Kitaplarımız alış veriş sitemiz elmayank.com'da satılmaktadır. 

Satın almak için lütfen tıklayın

₺25,00
₺17,50 30% tasarruf
KDV hariç 3 iş günü içinde kargoya verilir

Bir kentin tarihini, coğrafyasını, toplumsal hayatını, geçirdiği değişimleri, insan tiplerini, atmosferini, doğal güzelliklerini, unutulan değerlerini, yeme içme kültürünü, gecesini gündüzünü, yazını kışını, folklorunu, eğlence hayatını, daha bin türlü özelliğini, herkes kendince görür. Tarihçi başka, coğrafyacı başka, turizmci başka, asker başka, öğretmen bambaşka bir gözle görür ve kendi bakış açısıyla yazmak ister.

Ama bir yazar-edebiyatçı, kendince bir duyarlıkla yaklaşır kentine. Çevresine gönül gözüyle bakar. Kendisini değişik insanların yerine koyar, onların yüreğiyle de hissetmeye çalışır, öylece yazar… Yazar yazdığı zaman, birçok kimse o yazıda kendi duygularını, düşünüp de söyleyemediklerini bulur. Kendisinden önce yazılmış olanları da anımsamak ister…

Bu düşünceden yola çıkarak 2011 yılında yayımladığımız “İzmirim” kitap dizimizle, İzmir’in kırk beş semti, İzmirli kırk beş farklı edebiyatçı-yazar tarafından kaleme alınmıştı. Şimdi, 2019 yılında otuz yeni yazar ve otuz yeni eserle, dizimizdeki kitap sayısı yetmiş beşe yükseliyor. Okurla buluşan toplam yetmiş beş kitaplık bu dizi, hem İzmir için bir ilk olması, hem de İzmir’in köklü kent halk kültürüne bir armağan olması açısından yüksek değer taşımaktadır.

heya_00442

özellikler

Yazar:
Pınar Fedakâr - İ. Eren Akçiçek
Türü:
Anı
Dizi no:
İzmirim Kitap Dizisi - 69
Basım tarihi:
Nisan 2019
Sayfa sayısı:
104
Boyut:
13,5 X 19,5 cm
ISBN:
978-605-7592-22-4

Özel Referanslar

0