Tema ayarları

Mode Layout
Theme color
Choose your colors
Background Color:
Sıfırla

.

Erciyes Bir Dağ Bir Tecelli

Erciyes Bir Dağ Bir Tecelli

Yazarı: Dursun Çiçek

Türü: Anı

Bir Nefeste Kayseri Dizi No: 09

ISBN: 978-605-5419-97-4

Kitaplarımızı alış veriş sitemiz elmayank.com'dan,

amazon.com.tr'den veya hepsiburada.com'dan temin edebilirsiniz.

Baskısı Tükendi

21. yüzyılın başında, hızlı dönüşüm geçiren şehirlerin, kültürel mirası, geleneksel yaşama biçimi ve üretim ilişkilerindeki değişim araştırmacı ve yazarların yoğun ilgisini çekiyor. Tarihçi, mimar, coğrafyacı, iktisatçı, sosyolog, edebiyatçı, hukukçu, turizmci ve daha pek çok meslekten araştırmacı ve yazar, şehirlerdeki değişimi farklı bakış açılarından anlamaya ve anlatmaya çalışıyor.

Şehirler ruhu olan canlı organizmalardır. Her şehrin, ruhunu açıklayan kendine göre bir dili vardır. Binlerce yılın birikimini yansıtan bu dili, şehirde büyüyen ve yaşayanlar daha yakından tanır. Hemşerileri şehirlerine gönül gözüyle bakar ve onun dilini yüreklerinde hissederek anlar. Şehirler esrarını en geniş şekilde kendinden hissettiği insanlara açar.

Heyamola Yayınları bu düşünceden yola çıkarak, Kayserili yazarların doğup büyüdükleri eski mahalle ve semtleri, kendi hayatlarında, ailelerinde ve yakın çevrelerinde yaşanmış örneklerle anlattıkları “Bir Nefeste Kayseri” Kitap Dizisi’ni okurlarına sunmaktadır.

heya_00298

özellikler

Yazar:
Dursun Çiçek
Türü:
Anı
Dizi no:
Bir Nefeste Kayseri - 09
Basım tarihi:
Mart 2014
Sayfa sayısı:
136
Boyut:
13,5 x 21,5
ISBN:
978-605-5419-97-4

Özel Referanslar

Yorumlar (0)
0