Tesadüfler

Yazarı: Esin Sayar
Türü: Öykü
Basım Tarihi: Aralık 2014
Sayfa Sayısı: 200
Kitap Boyutları: 13,5 x 19,5 cm
ISBN: 978-605-4937-29-5
Fiyatı: 13,00 TL

web satış

 

Kategoriler:

Açıklama

Dışarıdan bakıldığında nasıl görünürse görünsün, her yaşam kendi içinde öyküler barındırır. Biz onları ancak ilgi gösterip yakından baktığımızda tanıma,öğrenme ve anlama fırsatı yakalarız. Karşı karşıya kaldığımız gerçek, kimi zaman ilk gördüğümüzün aksine neşe verir bize; kimi zaman da hiç ummadığımız bir hüzün sarmalının içine alıverir.
Tesadüfler, gündelik koşuşturmanın hayhuyu arasında önümüzden akıp geçen hayatın içinde bakıp da  görmediğimiz, görsek de durup ilgi göstermeye zaman yetiremediğimiz sahici yaşamlara ayna tutuyor. Burada anlatılanlar ya doğrudan yaşadıklarımızdan veya yaşamasak da bir şekilde tanıklık ettiğimiz öyküler.
Okurken ‘Ben bunu biliyorum. Tesadüfün bu kadarına pes’ derseniz şaşırmayın.
Tesadüfler, Esin Sayar’ın ikinci kitabı. Yazarın ilk kitabı İzler dört baskı yaparak geniş bir okur kitlesine ulaştı; övgü topladı.
‘İzler’in her öyküsünü baştan sona kadar beğeniyle okudum. Bu kadar kısa yazıp da uzun bir hayatı özetlemek,yaşanan dramlar içinde insanların apayrı dünyalarını anlatmak gerçekten ustalık işi. Esin Sayar’ın bunu başardığını görüyoruz.

Esin Sayar duygulara hitap eden yalın, tatlı uslubu ile her türlü takdiri hak ediyor;kutluyorum’. (Rahmi Turan)

‘Dünyaya sadece bakmayan, gören bir insanın derlediği öyküleri okurken çoğu zaman göz pınarlarıma yaşlar doldu. Hayatın bu kadar mı farklılıkları vardır?’ (Dr. Aydemir Yalman)

Yalın ve zevkli bir uslubun kaleminden duygulara hitap eden öyküler.’ (K Note)

Sürpriz sonları seven bir öykücüyle karşı karşıyayız.’ (Semra Çelebi)

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Tesadüfler” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir