Acının Askerleri

Yazarı: Burhan Günel
Türü: Roman
Basım Tarihi: Nisan 2006
Sayfa Sayısı: 256
Kitap Boyutları: 13,5 x 19,5 cm
ISBN: 978-975-6121-12-2
Fiyatı: 20,00 TL

web satış

 

Kategoriler:

Açıklama

“Acının Askerleri’ni okuyorum. Hataylı yaşlı bir kadının son günlerini anlatıyor. Fransız işgalindeki yaşamı, kendini hep bir ‘işgal’de duyması, hep ‘acının askerleri’yle savaşması… İç dünyasında ve dış dünyasında… Günel’in en başarılı yapıtı ‘Acının Askerleri’dir diyebilirim…”

Oktay AKBAL

“Kurtuluş Savaşı yıllarının koşulları, geriye dönüşlerle veriliyor romanda. Olaylar bir film akıcılığı içinde geçiyor. (…) Romanın bir özelliği de dilindeki başarı ve kıvraklık. Biyografik romanın güçlüklerini bu ustalık ve yazma deneyleriyle kapatıyor. Sonuçta, bir utkunun içinden gelmiş, yoksulluğun işgalinden kurtulamamış bir halkın buruk yaşamını içeren, unutulmaz bir romandan söz etmek gerekiyor.

“Necati GÜNGÖR”

Burhan Günel, işgal gören Anadolu kadını Naime’yle günümüzde yaşayan ve onun torunu Nimet arasındaki kuşakları, kişileri ve olayları anlatıyor, bir ülkenin hangi koşullarda, nasıl savunulduğunu yansıtıyor. Günel, romanını çeşitli kalıplar ve duygularla yoğun bir şekilde sunuyor. Kullandığı şiirsel dil, işlediği temayı daha da çekici duruma getiriyor.”

Hikmet ALTINKAYNAK

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Acının Askerleri” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir